Múzeumi Világnap 2022. május 18.

A világnap alkalmából a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége egy közös országos akciót szervezett tagjai számára. Ezen a napon megemlékezünk múzeumaink alapítóiról, első igazgatóiról vagy azokról a személyekről, akiknek sokat köszönhetünk, hogy létrejöhettek intézményeink.

A Viski Károly Múzeum Kalocsa ebből az alkalomból Gábor Lajos, a múzeum első igazgatója előtt tiszteleg. Ezen a napon a múzeum folyosóján kiállítjuk Gábor Lajos fotóját, bemutatjuk munkásságát és egy általa készített festményt.

Az országos felhíváshoz kapcsolódóan készítettünk két videófelvétel is, melyben bemutatjuk múzeumunk legjelentősebb tárgyát, valamint a múzeum épületét és a múzeum első igazgatóját. A felhíváshoz csatlakozó múzeumok videóit a Savaria Múzeum csapata összefűzte és egy látványos zenés összeállítást készített belőle.