Ön itt van: HomeViski Károly Múzeum kiállításokKincsek időszaki kiállításIdőszaki kiállítások"Élet és halál peremén" Ásatások a középkori Sármégyen című időszaki kiállítás

"Élet és halál peremén" Ásatások a középkori Sármégyen című időszaki kiállítás

(2018. szeptember 15-én nyílik az "És álljon a domb, a multak jele..." Dusnok-Halom régészeti kutatása időszaki kiállítás a Viski Károly Múzeum földszinti folyosóján.)

A Viski Károly Múzeumban Kalocsán 2017. szeptember 15-től 2018. augusztus végéig tekinthető meg az "Élet és halál peremén" Ásatások a középkori sármégyen című időszaki kiállítás.

A múzeum nyitvatartása
A múzeum elérhetőségei

Leírás

A kiállítást a Viski Károly Múzeum földszinti folyosóján rendeztük meg. A bejárattal szemben a falon a kiállítás megnyitó szövegét helyeztük el. A vitrinekkel szemben lévő szabad falfelületen képeket tudtunk elhelyezni, szemléltető táblaképeket és térképeket, valamint légi fotókat. A tárlók között egy monitort építettünk be, melyen folyamatosan vetítünk egy kisfilmet az ásatásról. A teremőri pultba beépített lejátszón keresztül középkorhoz kötődő zenei anyagot tudunk a folyosón kihangosítani. A kiállításba több látványos elemet igyekeztünk beépíteni. A látogató egy vesszőfonatos kerítésen keresztül juthat a cinterembe, ahol szemben a templom tornyának látványa fogadja. A templom bejáratán belépve egészben láthatja a templom alaprajzát több látványelemmel kombinálva. Az ablakokra molinókat feszítettünk ki, melyeket természetes fény világít át.

A kiállítást a következő témák köré építettük fel:

Homokmégy a honfoglalás és Árpád-korban

Támogató

NKA logo 2012 RGB
www.nka.hu

A kiállítás az NKA támogatásával valósult meg. Pályázati azonosító: 204106/02225

Pályázat adatai és szakmai beszámolója: http://www.viskikarolymuzeum.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=158:sarmegy-idoszaki-kiallitas-palyazat-2017&catid=23:palyazat&Itemid=213

Kiállítás meghívóKiállítás meghívó hátoldala